food 002This is how much food I bought today and then carried about a mile back to my apartment.  Total cost was about $30, and I could not have possibly carried more home.  All I need now for the week is bread and juice, which I will get at a closer store tomorrow.  Acquiring food here is hard work.  Click picture to enlarge.

Advertisements